AHD kamerové systemy



TOPlist




AHD kamerové systemy

Co to je AHD ?

AHD znamená Analog High Definition (analog s vysokým rozlišením obrazu). Jedná se o nový standard pro bezpečnostní kamerové systémy (CCTV). Aktuálně technický standard AHD podporuje 720p, 960P a 1080p. Stejně tak záznamové zařízení podporuje ukládání obrazu v rozlišeni až 1080p. Tento nový standard se dostal do prodeje koncem roku 2014 a má tendenci nahradit starý analogový systém.

Nyní v roce 2019 již se AHD dodává v rozlišení 4MPx, 5Mpx a zatím za nerozumné peníze lze pořídit 8MPx kamerové sety, které odpovídají rozlišení 4K 

Jaký typ kabeláže se používá pro AHD ?

AHD bezpečnostní kamery jsou připojeny k záznamovému zařízení stejně jako analogové kamery pomocí koaxiálního kabelu a vytváří tak komplexní kamerové systémy. Nejčastěji jde o typ koaxiálního kabelu RG59 nebo RG6. 
Jedna z výhod AHD kamer je, že oproti jinému analogovému HD standardu  je možné provozovat AHD kamery při značně delších rozvodech kabeláže (až 400 m při použití kvalitního koaxialního kabelu). 
Další výhodou AHD kamer je také využití síťového UTP kabelu s pomocí speciálních převodníků, které nazýváme "balůn". Vzdálenost je až 320 metrů.

Při rekonstrukci starších kamerových systémů se hodí typ záznamového zařízení, které kombinuje připojení jak AHD kamer, tak analogových. Vyměnit je tedy možné pouze kritické kamery.
Do  DVR lze však připojit do každé čtveřice BNC vstupů pouze kamery se stejným rozlišením. Lze tedy zapojit třeba 4 kamery 1MP a 4 kamery 2MP.

Vzhedem k velmi  výhiodné ceně a kvalitnímu obrazu, téměř srovnatelnému s digitálním IP systémem, lze tyto AHD kamerové sety jen doporučit.



Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.



Copyright © 2015 - 2016 ZaKo import s.r.o. Všechna práva vyhrazena.